שיעורי יוגה לנשים המתמודדות עם סרטן השד, בכל שלבי המחלה והשיקום ולאחר ההחלמה  

אימון יוגה בזמן ההתמודדות עם סרטן השד הוכח כתורם רבות לשיפור יכולת העמידה בתופעות הלוואי של הכימותרפיה וההקרנות.
כמו כן, הוכח כי אימון יוגה בזמן ההתמודדות עם סרטן השד, תורם לשיפור איכות החיים בתקופה קשה זו, וכמובן גם בסיום הטיפולים עד להתחזקות הגוף (עד שלוש שנים מסיום הטיפולים)

בשיעור נתמקד בחיזוק הזרועות ושרירי החזה, וכן השרירים האחראים על היציבה. נשפר את טווח התנועה של הזרועות, נתרגל שיווי משקל ונטפח איזון בין שני צידי הגוף. כמו כן, נתרגל  סוגי נשימות המסייעות לגוף להתמודד עם תופעות הלוואי של הטיפולים. נזרים דם ונעסה את האיברים באמצעות פעולות שונות.

למעשה, התרגול מסייע בהחזרת תחושת השליטה על החיים. ותורם לכל אחת להרגיש שותפה פעילה בתהליך ההבראה והשיקום של עצמה.

שיעורי יוגה אלה ניבנו במיוחד על פי הצרכים הגופניים המיוחדים העולים בכל אחד משלבי הטיפול וההחלמה. אימון יוגה ייחודי זה פותח במהלך התמודדותי עם סרטן השד ועם האתגרים שבכל שלב בעת טיפול במחלה והשיקום שלאחריה. האימון מושתת על עקרונות שיטת הויג'ננה – יוגה (אימון מתוך התבוננות מושכלת בגוף, זיהוי תחושות, הבנה וידיעה מתוך חוויה).

התרגול מאפשר לנו להתגמש ולהתעורר, להתחזק ולהתעצם. במהלכו המחשבה מתבהרת, היציבה משתנה ונוצרת יציבות חדשה, שאותה נוכל לקחת גם אל מחוץ לגבולות המזרן.  

שיעורי היוגה מתקיימים בכל יום רביעי בין השעות  10:15-11:15 בסטודיו "נווה שאנן" לויג'נאנה יוגה ברחוב הורקניה 14, באווירה חמה, מפנקת ונעימה. הסטודיו מזמין ביותר ובו כל הציוד הדרוש לאימון. הקבוצה קיימת כשש שנים ומהווה מקור לתמיכה ולחיבוק.

בואי לעשות משהו טוב – עבור עצמך!

 

הצטרפות לרשימת התפוצה

ליצירת קשר

בלוג