הנה חמש סיבות  מדוע אימון יוגה בקבוצה מותאמת ישפר את אורח חייך, יציבתך, מצב רוחך והחלמתך.

לאחרונה חלה עלייה במספר מתמודדות עם סרטן השד הפונות ללמוד יוגה. ממחקרים בתחום עולה, כי אימון יוגה מסייע להתמודדות עם מצבים מורכבים ומחלות קשות דוגמת סרטן השד. חשוב מאד להתחיל להתאמן. חשוב לא פחות לבחור נכון איפה וכיצד להתאמן.

אימון יוגה מוכוון יכול לענות על צרכים העולים מכל שלב בטיפול במחלה בכל דרך בה תבחרי לטפל בעצמך. אימון יוגה בקבוצה ייעודית לא מחליף אימון יוגה בקבוצה רגילה. אימון זה יכול להתקיים לצד אימון בקבוצה רגילה כיוון שהוא מספק כלים לעבודה עצמית ומאפשר יציבה נכונה, מעודד התמודדות עם תופעות הלוואי,  ופועל לחיזוק הרקמות הפגועות מהניתוחים, הטיפולים הכימיים וההקרנות.  

אם את תוהה על מה ולמה וכיצד הצטרפות לקבוצה מותאמת יכולה לסייע לך אולי חמשת הסיבות הבאות יעזרו לך להחליט בעד:

 

  1. זר לא יבין: להתאסף יחד לשעה קלה, לזוז, לנשום, לצחוק קצת על הדברים שמצחיקים רק אותנו, לפגוש נשים חזקות בדיוק כמוך שנוטלות אחריות למצבן ומשפיעות על איכות השיקום שלהן. וגם "ביום שאחרי" הסרטן, כשכולם מצפים שתחזרי לחייך הרגילים ואת מרגישה שרק עברת משהו ואת עדיין לא שם.... זה בדיוק המקום שבו תוכלי לפגוש לרגע את ההתמודדות הזו ולהסתכל לה בעיניים ממקום בריא ומחזק.
  2. להכיר את עצמי מחדש: הזדמנות להכיר את הגוף כפי שהוא עכשיו, לחמול עליו, לאהוב אותו בדיוק כפי שהוא עכשיו, קצת פחות שלם, וללמוד להתאזן מחדש על אף השוני בין הצדדים או ההבדל בין מה שהיה קודם למה שיש עכשיו. לאימון יוגה יש השפעה ישירה על הדימוי העצמי
  3. ללמוד אימון לחיים: אובדן של איבר או התערבות כירורגית דומה מחייבת את גופנו להתנהל קצת אחרת. אימון מותאם מאפשר ללמוד לעומק את ההתארגנות המחודשת של הגוף, אימון מותאם מאפשר לנו תחושת מסוגלות, ומספק כלים כדי לקחת את האימון אל מחוץ למזרון- לחיינו הרגילים.
  4. אימון מונחה באופן ספציפי ומדויק: באימון מותאם יש לך הזדמנות להתאמן בדיוק על הדברים שאת צריכה לחזק, בהתאמה ישירה לתהליכים שאת עוברת, באופן מונחה ומכוון ולהתענג על ההצלחות הקטנות שבהשבת טווחי התנועה.
  5. התבוננות פנימה: יוגה מדברת על התבוננות ותנועה מודעת. התבוננות מכוונת ומונחית על ידי מורה המוסמך לכך, המכיר ומבין את התהליכים העוברים על נשים המתמודדות עם סרטן השד, מסייעת להתמודדות עם הקשיים הייחודיים לתהליכים אלה.

 

 

אז קחי בגדים נוחים והצטרפי אלינו כבר השבוע.

 

 

יוגה להתמודדות עם סרטן נשי

רשימת תפוצה - יוגה לסרטן נשי

ליצירת קשר

בלוג